FotoFilmFabriek verloot onder haar Facebook 'fans' een combikaart voor het middag- en avondprogramma van het Symposium Fantastische Fotografie in het nieuwe LantarenVenster op de Wilhelminapier in Rotterdam. Om in aanmerking te komen voor een kaart moet u fan worden van de Facebook-pagina van FotoFilmFabriek en uw naam taggen op de 'prikbordfoto'.
Fan worden van FotoFilmFabriek kan op www.facebook.com/FotoFilmFabriek
SYMPOSIUM FANTASTISCHE FOTOGRAFIE
28.OKT.2010_15-22 UUR
Op donderdag 28 oktober organiseert het Nederlands Fotomuseum naar aanleiding van de manifestatie Fantastische Fotografie een speciale dag rond het thema geënsceneerde fotografie. Met o.a. Teun Hocks, Pieter Laurens Mol, Jaap Scheeren en Ellen Kooi. Special guest is de beroemde Amerikaanse fotograaf Duane Michals, die speciaal voor deze gelegenheid naar Nederland komt. Duane Michals (1932) is niet de enige maar misschien wel de meest aansprekende en daardoor ook invloedrijke grondlegger van de geënsceneerde fotografie. Momenteel is een solotentoonstelling in het Fotomuseum aan zijn werk gewijd.
Geënsceneerde fotografie
Stonden in de jaren ‘80 de enscenerende en de documentair werkende fotograaf nog lijnrecht tegenover elkaar, nu zijn de grenzen tussen de twee aan het vervagen. Niet de concreet zichtbare werkelijkheid vormt het voornaamste element van hun werk, maar de ideeën, gedachten en gevoelens daarover. Fotografen en beeldend kunstenaars die ensceneren, maken veelal beelden die zij van tevoren al in hun hoofd hebben gemaakt. Maar waar komen die beelden vandaan? Zij gaan niet de straat op om te fotograferen, maar blijven in hun studio of atelier. Wat doen zij daar? Wachten zij daar op de Goddelijke Inspiratie of wordt er gewoon hard gewerkt?
Meer informatie over het symposium op de website van het Nederlands Fotomuseum.
Terug naar overzicht